lampas_diskusija

2023.gada 9. jūnijā, Valsts sociālās aprūpes centrs “Zemgale” (turpmāk – VSAC “Zemgale”) , Latvijas Universitātes Paula Stradiņa medicīnas koledža, Bauskas novada sociālais dienests un Biedrība “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” pārstāvji piedalīsies sarunu festivālā “Lampa” ar diskusiju ES = VIŅI plkst. 12:30 – 13:30 Labklājības ministrijas teltī “Rozā briļļu kapsēta”

Diskusijas mērķis ir veicināt izpratni sabiedrībai par iespējām cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Dalība sarunu festivālā “Lampa” ir nozīmīgs solis sabiedrības informēšanā par VSAC “Zemgale” darbības specifiku un pakalpojuma būtību plašākai auditorijai, kliedējot nepatiesus apgalvojumus un uzskatus par Valsts sociālo aprūpes centru darbību.

Diskusija ES = VIŅI tiks atklāta ar personīgu pieredzes stāstu ceļā uz patstāvīgāku dzīvi. Kaspara pieredzes stāsts ir lielisks piemērs, kurš parāda cik liela nozīme ir iesaistītajām pusēm kopš cilvēka dzimšanas, kuram ir noteikta garīga rakstura saslimšana. Savstarpējā sadarbība, starp sabiedrības locekļiem un pašvaldību, kā arī aprūpes centriem ir noteicošā personu nākotnei, kurām noteikta garīga rakstura saslimšana.

Diskusijas uzsvars būs uz sabiedrībā balstītu pakalpojumu veicināšanu jau agrīnā periodā. Diskusijas dalībnieki iepazīstinās diskusijas klausītājus, gan ar plašo pakalpojumu piedāvājumu pašvaldībās, gan pieejamo speciālistu nozīmi, ar šo norādot, ka Valsts sociālās aprūpes centrs nav vienīgais risinājums ja cilvēkam ir noteikti garīga rakstura traucējumi. VSAC “Zemgale” sagatavo šos cilvēkus pārejai uz patstāvīgāku dzīvi, palīdz kļūt pastāvīgiem apgūstot un iemācot, gan sadzīvē, gan sabiedrībā nepieciešamās prasmes caur nodarbībām, pulciņiem un brīvā laika pavadīšanas aktivitātēm.

Diskusiju vadīs televīzijas un radio personība, moderators Valdis Melderis.
 

Papildus informācijai par diskusiju iespējams sekot šeit : https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2121

https://www.facebook.com/events/6468155249916774/?active_tab=discussion