Jaunumi
Lielās Talkas_logo

2023.gada 21. aprīlī un 22. aprīlī, visās VSAC “Zemgale” filiālēs darbinieki kopā ar filiāļu iedzīvotājiem Lielās Talkas ietvaros sakopa un labiekārtoja  filiāļu teritorijas.

 • Filiāles “Iecava” iedzīvotāji kopā ar darbiniekiem sakopa filiāles teritoriju, izveidojot jaunas hortenziju dobes, izravēja esošās puķu un košumkrūmu dones, apgrieza krūmājus krūmājus, ravēja nezāles, sagrāba lapas un veco zālienu.
   
 • Filiāles “Jelgava”  iedzīvotāji kopā ar darbiniekiem ravēja dobes, līdzināja komposta kaudzes un sagrāba lapas.
   
 • Filiāles “Ropaži”  iedzīvotāji kopā ar darbiniekiem līdzināja kurmju rakumus zālienā, izveidoja jaunas puķu dobes, veica apkopi trenažieriem un slaucīja gājēju celiņus.
   
 • Filiālē “Valka”  tika veidotas un mulčētas puķu dobes, sakopti krūmāji, izravēti celiņi, grābtas lapas un rakti celmi.
   
 • Filiāle “Ķīši” veidoja sajūtu taku un grāba lapas teritorijā.
   
 • Filiālē “Lielbērze”  tika sakopta sajūtu taka, izveidotas puķu dobes pie dzīvojamajiem korpusiem, izzāģēti vecie ceriņu krūmi un pēcpusdienā koku stādīšanas pasākumā iestādīti jauni augļukoki un ogulāji.Filiāles augļu dārzs tika papildināts ar persikiem, ābelītēm, plūmēm un citiem augļu kokiem un ogulājiem.
   
 • Filiālē “Ziedkalne”  tika sagrābtas lapas, izzāģēti vecie zari krūmājiem, iestādītas hiacintes,  iestādītas jaunas ābelītes, plūmes, ķirši, atjaunoti ogulāji, iestādot upenes un cidonijas.

Katrā no filiālēm talkai noslēdzoties iedzīvotāji gatavoja pusdienas, turpinot pavadīt pavasarīgos laikapstākļus svaigā gaisā.

Filiālēs “Lielbērze”, “Iecava”, “Valka” ,“Ziedkalne” tika vārītas zupas uz ugunskura, savukārt filiālē “Ķīši” baudītas pusdienas īstā Latviešu gaumē – pelēkie zirņi ar speķi un kefīru, filiālē “Ropaži” tika grilētas desiņas.

Ikviens Lielās Talkas dalībnieks bija patiesi priecīgs izdarot kādu uzdevumu, taču visvairāk iedzīvotājiem patika kopības sajūta, piedaloties talkā  kopā ar darbiniekiem. Pie pusdienu galda ikviens talkas dalībnieks varēja padalīties savās sajūtās un paveiktajos darbos.

Filiāle "Lielbērze"

Filiāle "Ropaži"

Filiāle "Iecava"

Filiāle "Valka"

Filiāle "Ķīši"

VSAC "Zemgale" administrācija

Filiāle "Jelgava"

Filiāle "Ziedkalne"

Filiāle "Rūja"