titulbilde_sensory_room

2024.gada 16. janvārī VSAC “Zemgale” filiāles “Ziedklane” iedzīvotāji piedzīvoja pirmo izmēģinājuma seansu sensorajā istabā Jelgavas novada dienas aprūpes centrā “UPE”

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu sociālās rehabilitācijas procesu, ir nozīmīgi nodrošināt dažādu maņu un prasmju attīstīšanu.

Sensorā istaba ir viens no instrumentiem kā caur dažādām interaktīvām projicēšanas iekārtām, aromterapiju, bumbiņu baseinu, mīksto un specializēto inventāru , ikdienā iedzīvotājiem tiek piedāvātas nodarbības, kurās tiek izpildīti aktīvi un pasīvi vingrinājumi.

Ikvienam no dalībniekiem valdīja pozitīva neziņa par to, kas viņus sagaida sensorās istabas apmeklējumā, kas ir salīdzinoši jauns pakalpojums, ko piedāvā Jelgavas novada dienas aprūpes centrs “UPE”, kas atrodas Lielplatones skolas telpās.

Pirmās atsauksmes, gan no iedzīvotājiem, gan no sporta pulciņa audzinātājas Sanitas,  ka Jelgavas novada dienas aprūpes centra “UPE” piedāvātā sensorā istaba ir ļoti relaksējoša, patīkama. Dienas centrā valda mierīga gaisotne un uzņemot ciemiņus pie sevis apkalpojošais personāls ir ļoti viesmīlīgs.

Jelgavas novada dienas aprūpes centra “UPE” sensorajā istabā, atbilstoši nodarbību mērķim,  klienti var izbaudīt pasīvus un aktīvus vingrinājumus dažādos veidos:

  • interaktīvā grīda (veicina koordinēšanas un reakcijas spējas, attīsta loģisko domāšanu un kustību);
  • optisko šķiedru gaisma (nodrošina vizuālu taustes stimulāciju, attīsta miera un labsajūtas procesu);
  • bumbiņu baseins ( nodrošina dziļu muskuļu relaksāciju, veicina psihoemocionālā stresa līmeņa pazemināšanos u.c.);
  • fluorescējošās gleznas ( samazina lieko aktivitāti, mazina stresu, nomierina, aktivizē radošumu, attīsta iztēli);
  • spoguļa stūris ar burbuļu kolonnām ( nomierina, veicina pozitīvu mijiedarbību ar vidi);
  • aromterapija ( papildinājums relaksācijai un atpūtai, novērš uztraukumu, stimulē imūnsistēmu).