1

Valsts sociālais aprūpes centrs “Zemgale” un REĀLS PIEDZĪVOJUMS aicina iedzīvotājus piedalīties augļkoku stādīšanas tradīcijā.

Veikt dalību un iesaistīties aicināts ikviens iedzīvotājs, kurš vēlas kļūt par daļu no augļu koku stādīšanas tradīcijas. Dienas izskaņā būs dažādas rotaļas izdziedot latviešu tautasdziesmas par ko parūpēsies REĀLS PIEDZĪVOJUMS un mākslinieki : 21. aprīlī VSAC “Zemgale” filiālē “Lielbērze” Ramants Jansons. 3.maijā VSAC “Zemgale” filiālē “Ropaži” Ramants Jansons un Dairis Jansons, Ainārs Ašaks, Ropažu mūzikas un mākslas skolas jaunieši, kā arī filiālēs kokus palīdzēs iestādīt Jaunsargi. Abās pasākuma dienās tiks vārīta zupa.

Augļu koku stādīšana notiks:

  • 21. aprīlī VSAC “Zemgale” filiālē “Lielbērze” plkst. 13:00
     
  • 3.maijā VSAC “Zemgale” filiālē “Ropaži”  plkst. 14:00

Šogad tradīcijai ‘”Apstādīsim Latviju ar augļu kokiem- kā ziedošu augļu dārzu!” aprit trešais tā īstenošanas gads, kurā vairāku šķirņu augļkoki tiks iestādīti Laucienes pamatskolā un Laucienes bērnu dārzā, VSAC “Zemgale” filiālē “Lielbērze” un VSAC “Zemgale” filiālē “Ropaži”.

Projekta moto ,, Neturi augļus sev, dalies ar tiem''. Ar to saprotot, ka zināšanas un pieredze ir bagātība, ar kuru jādalās ikvienam.

Augļkoku stādīšanas tradīcija tika uzsākta 2021.gada pavasarī topošās filmas ,,Operetes sargs’’ ietvaros, kur tikās bijušie Operetes teātra mākslinieki.

Pirmā koku stādīšana notika kokaudzētavā ,,Bētras’’. Radošās grupas iniciatīvā izveidojās  tradīcija ,, Apstādīsim Latviju ar augļkokiem’’

Šobrīd augļkoki priecē VSAC “Kurzeme” filiāles “Veģi” un "Aizvīķi" iedzīvotāju dārzu un Brocēnu vidusskolas teritoriju, Sociālās aprūpes un Rehabilitācijas centru "Auce" ,  un drīzumā arī VSAC “Zemgale” filiāļu “Lielbērze” un “Ropaži” teritoriju.