Nāc līdzās

Uz Lielkoncertu no 1.atlases kārtas (priekšnesumu video vērtēšanas), žūrija izvirzījusi 44 priekšnesumus, tostarp dalībniekus no VSAC “Zemgale” filiālēm “Ropaži” un “Valka”.

Filiāli “Ropaži” pārstāvēja Marika Naujika ar Guntara Rača un Raimonda Paula dziesmu “Kūko, kūko dzeguzīte”, bet no filiāles “Valka” uz Lielkoncertu devās vīru ansamblis “Draugi” ar Jāņa Mediņa dziesmu “Jūra krāc un vēji pūš” no kinofilmas “Zvejnieka dēls”.

Lielkoncertā tika pārstāvēti dažādi skatuves mākslas žanri – dziesmas, dejas, leļļu teātris, dzejas runāšana, dažādu instrumentu spēle, kopskaitā skatītājiem piedāvājot 46 priekšnesumus.

Skatītāju rindās bija arī Filiāles “Lielbērze” iedzīvotāji, kuri izbaudīja skaisto koncertu un ar skaļiem aplausiem atbalstīja VSAC “Zemgale” filiāļu priekšnesumus.

Koncerta dalībniekus vērtēja žūrijas komisija - Sarma Freiberga – Fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētāja, Kristaps Krievkalns – mūziķis, Agnese Egliņa – pianiste, Georgs Zujevs – diriģents, Juris Kaukulis – mūziķis, dziedātājs. Žūrijas uzdevums bija izvērtēt priekšnesumus un izvēlēties 12 spilgtākos, kuri ieguva festivāla Laureātu titulu.

Katrs no žūrijas pārstāvjiem pasniedza simpātijas balvu savam izvēlētajam priekšnesumam. Juris Kaukulis par savu favorītu izvēlējās Filiāles “Valka” vīru ansambļa priekšnesumu, pasniedzot balvu un diplomus “Par lielisku māksliniecisko sniegumu XXVIII Integratīvajā mākslas festivālā “Nāc līdzās!””.

Nenovērtējama ir iegūtā pozitīvā pieredze, piedaloties tāda mēroga Lielkoncertā un piedzīvojot iespēju uzkāpt uz lielās skatuves un uzstāties plašam klausītāju lokam.

Izmantotā dalībnieku kopbilde – No “Nāc Līdzās!” mājas lapas (Ruslans Antropovs)