Jaunumi
Ukrainas neatkarības dienas sadraudzības pasākums

24.augustā Ukraina svinēja savas valsts neatkarības dienu. Atzīmējot šo zīmīgo datumu, visi Valsts sociālās aprūpes centrā “Zemgale” dzīvojošie Ukrainas  civiliedzīvotāji  pulcējās VSAC “Zemgale” filiālē “Lielbērze”.

Ukrainas tautas tērpos tērptie pasākuma vadītāji, interešu pulciņa audzinātāja no Ukrainas Iuliia (Jūlija) Zakruzhna un Ukrainas civiliedzīvotājs, kas saņem pakalpojumu VSAC “Zemgale” filiālē “Lielbērze” - Oleksandr Khovanetsie, ciemiņus sagaidīja pēc Ukrainas tradīcijām – cienājot ar maizi un sāli.

Ar sirsnīgām dziesmām un dzejas rindām, ciemiņus sveica arī filiālē “Lielbērze” dzīvojošie cilvēki.

Pēc svinīgā pasākuma, dalībniekiem bija iespēja iemēģināt spēkus orientēšanās sacensībās ar dažādiem grūtības pakāpes uzdevumiem kontrolpunktos, izpausties radoši, veidojot kolektīvo filiāles gleznu, kā arī baudīt uz ugunskura ukraiņu gaumē gatavotu biešu zupu - boršču.

Pasākums veicināja Ukrainas civiliedzīvotāju savstarpējo saskarsmi, kā arī radīja svētku sajūtu, akcentējot Ukrainas nacionālās vērtības un tradīcijas.

Kopš  š.g. 7.aprīļa, kad visās VSAC “Zemgale” 8 filiālēs tika uzņemts 51 Ukrainas civiliedzīvotājs no Doņeckas pašvaldības iestādes "Bakhmutas psihoneiroloģiskā internātpamatskola", tieši Ukrainas neatkarības dienā tika radīta iespēja satikties visiem kopā filiālē “Lielbērze” un aizvadīt šos svētkus.

Atkalredzēšanās apvija cieši apskāvieni, prieka asaras un sirsnīgas emocijas.

*VSAC “Zemgale” sniedz ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu institūcijā abu dzimumu pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem (1. un 2. invaliditātes grupa).