titulbilde_zsvetki_2023

2023.gada decembra mēnesī VSAC “Zemgale” filiālēs notika visdažādākās Ziemassvētku gaidīšanas aktivitātes: sākot ar tematiskajām darbnīcām, kurās veidojām Ziemassvētku rūķus no egļu un priežu zariem, egles dekorus no pašcietējošā māla, apsveikumu kartiņas un papīra sniegpārsliņas. Vislielāko prieku iedzīvotāju sirdīs rada tieši tas, ka viņu veidotie darbiņi un dekori tiek izvietoti filiāles telpās.

Protams, neizpalikām arī bez piparkūku veidošanas un cepšanas, dzejoļu skaitīšanas, Ziemassvētku koncertiem, ciemiņiem - kuri iepriecināja ar sagatavotiem dziesmu un deju priekšnesumiem, kā arī piedzīvojām citus lustīgus kultūras pasākumus filiālēs.

  • Filiālē “Iecava” ieskandinot Ziemassvētkus, iedzīvotāji devās ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņu, kā arī filiālē uzstājās Iecavas mūzikas skolas bērni ar sagatavotu Ziemassvētku koncertu, kurā izskanēja : saksofona, akordeona un flautas instrumentu spēle.

Pirmajos Ziemassvētkos filiāles iedzīvotājus iepriecināja Raita Sirmaņa klavierspēles priekšnesums. Līksmojot pie Ziemassvētku dziesmām, kopā ar filiāles iedzīvotājiem sagaidījām Ziemassvētku vecīša ierašanos, savukārt otrajos Ziemassvētkos ar skaistu dziesmu koncertu uzstājās vokālais ansamblis “Enternum’, kā arī filiāles iedzīvotāji bija sagatavojuši līnījdejas priekšnesumu “Jautrie zābaciņi”

  • Filiālē “Jelgava” uzstājās Valgundes pagasta folkloras kopa "Nāburdzīte", kur folkloras kopas dalībnieki kopā ar iedzīvotājiem dziedāja dažādas Ziemassvētku dziesmas. Noslēdzoties koncertam , Ziemassvētku ballīti iegrieza mākslinieks “DJ Dzinatrs”

Par īpašiem Ziemassvētku apsveikumiem bija parūpējušies Jelgavas mūzikas skolas jaunieši, dāvinot pašu gatavotas Ziemassvētku apsveikumu kartiņas. Ar īpašu Ziemassvētku sveicienu, iepriecināt iedzīvotājus ieradās SIA “Mītavas elektra” pirmsskolas izglītības iestādes “Ābelīte” darbinieces.

  • Filiālē “Valka” Ziemassvētku mīlestības pilno apsveikumu sarūpēja BJC “Mice” teātra pulciņa “Vienradži” un TDK “Vainadziņš” dalībnieki, uzstājoties ar Ziemassvētku teātra izrādi.

Gaidot Ziemassvētkus filiāles iedzīvotāji veidoja no pašcietējošās māla dažādus egles dekorus.

Pirmajos Ziemassvētkos iedzīvotāji sarūpēja koncertu ar sen labi zināmām dziesmām, un cienājās ar pašu ceptajām piparkūkām, kā arī filiāles “rūķi” izdalīja Ziemassvētku paciņas.

 

  • Filiālē “Ziedkalne” radošajās darbnīcās iedzīvotāji gatavoja Ziemassvētku ķekatu maskas, kā arī cepa piparkūkas. Pirmajos Ziemassvētkos ar dažādām rotaļām iedzīvotāji apkārt filiālei vilka koka bluķi, pēcāk dejojot “ķekatu” dejas pie ugunskura. Turklāt šajos Ziemassvētkos īpašu pārsteigumu iedzīvotājiem sagatavoja “Budeļu” māte, kura aicināja dalībniekus no maisa vilkt nākamā gada vēlējumu : ķiploks nozīmē -veselību , rieksts- laimīgas un liktenīgas pārmaiņas, maizes gabaliņš – pārticību.

Savukārt otrie Ziemassvētki tika aizvadīti mierīgā gaisotnē skaitot dzejoļus:  Raiņa "Īsās dienas", I. Lasmaņa "Pasaciņa", V. Plūdoņa "Bērnu ziemas dziesma", J. Osmaņa "Ziema", kā arī dziedot dziesmas : "Vīle vaļā" (R. Pauls un Rainis repertuārs) , "Klusa nakts, svēta nakts " (J. Mora, F. Grūberga repertuārs) , "Laba slava sniedziņam" (Gunārs Plācēns, Arvīds Žilinskis, Dzidra Rinkule – Zemzare repertuārs.)

  • Filiālē “Ķīši” iedzīvotāji uzstājās ar sagatavoto lugu “Trīs sniegavīri”,  pēc M. Stārastes pasakas “Rūķis Svečulējējs” motīviem, kā arī tika izdalītas teju 80 saņemtās Eņģeļa pasta dāvaniņas. Iedzīvotāji skaitīja pantiņus, novēlēja Ziemassvētku vecītim sirsnīgus vārdus, savukārt pasākuma noslēgumā iedzīvotāji gāja mīļākajās rotaļās : “Kas dārzā” un “Ādamam bij septiņ dēli.”
  • Filiālē “Lielbērze” iedzīvotājiem pārsteigumu pilns iesākās pirmais Ziemassvētku rīts, kur filiāles iedzīvotājus apciemoja divi lāči, kurus ikviens varēja samīļot, kā arī uztaisīt kopīgi bildi ar pūkainajiem draugiem.

Savukārt otrajos Ziemassvētkos bija kārtīgs Ziemas jampadracis, kurā iedzīvotāji  skatījās Vara Braslas filmu “Ziemassvētku jampadracis”, pēc filmas filiālē tika izveidota pasakaina Ziemassvētku atmosfēra, kur iedzīvotāji uzstājās ar lugu “Trīs sniegavīri”,  pēc M. Stārastes pasakas “Rūķis Svečulējējs” motīviem, intrumentālu priekšnesumu sniedza Jeļena Soļare spēlējot "Last Cristmas" (Wham grupas repertuāru), iedzīvotāji izpildīja dziesmu "Zvani un sveces" (Lauris Reiniks un mūzikas grupa Dzeguzīte repertuārs), priekšnesumi noslēdzās ar sniegavīru un rūķu deju "Sniegavīra deja". Pēc priekšnesumiem sarūpētās dāvanas divi Ziemassvētku vecīši izdalīja iedzīvotājiem, pēc kura sekoja kārtīga izdejošanās un jautrības.

  • Filiālē “Rūja” iedzīvotāji kuplā pulkā vilka apkārt filiālei koka bluķi, to pēcāk sadedzināja ugunskurā. Katram iedzīvotājam bija sagatavota Ziemassvētku ķekatu maska : gailis, zaķis, lācis un daudzi citi tēli. Teātra izrādi “Vārnas nedarbs” (Andra Riekstiņa un Ināras Šteinbergas repertuārs), spēlēja filiāles “Rūja” darbinieki, savukārt filiāles “Rūja” iedzīvotāju ansamblis dziedāja dziesmas.

Gan pirmajos, gan otrajos Ziemassvētkos pa filiāles korpusiem katru iedzīvotāju apciemoja Ziemassvētku vecītis kopā ar rūķi, dalot Ziemassvētku paciņas. Iedzīvotāji skaitīja gan pantiņus, gan dziedāja un teica novēlējumus.

Otrajos Ziemassvētkos Ziemassvētku vecītis kopā ar saviem palīgiem uzstājās ar svētku "Ziemassvētku dāvana", kā arī visiem filiāles iedzīvotājiem tika izdalītas Ziemassvētku apsveikuma kartiņas, kuras sarūpēja Tīna Runce. Noslēdzoties koncertam filiāles teritorijā uz ugunskura tika pagatavots karstais dzēriens.

 

  • Filiālē “Ropaži” iedzīvotāji piedalījās radošajās darbnīcās kurās pēc Kārļa Skalbes pasaku “Ziemas pasakas” motīviem zīmēja un krāsoja ilustrācijas. Radošās darbnīcas tika organizētas

Kā arī filiāles iedzīvotāji neizpalika bez piparkūku veidošanas un cepšanas, ekskursijām gada tumšajā laikā, kur aplūkojām Ziemassvētku dekorācijas Ogres pilsētā.

Gan pirmie, gan otrie Ziemassvētki tika aizvadīti ar vērienu un spilgtām aktivitātēm, kā pirmos ciemiņus uzņēmām Agra Daņiļeviča deju skolu DZIRNAS ar  iedzīvotājiem  sagatavotu skaistu deju priekšnesumu, un ievērojot jau piecu gadu ilgu tradīciju koncerta noslēgumā izpildījām dziesmu “Klusa nakts, svēta nakts” (J. Mora, F. Grūberga repertuārs). Ziemassvētku prieku papildināja Lielvārdes folkloras kopas „Josta" , kura iegrieza mūs kopīgās rotaļas un dejās.

Kā arī savus talantus parādīja, un iepriecināja iedzīvotājus ar priekšnesumiem : “Divi eņģeļi” (grupas Putnu balle repertuārs) , skaitīja dzejoli “Ārsts’, izpildīja dziesmu “Tāds laiks, kad gribētos” (grupas Sestā jūdze, Agra Gedroviča, Marikas Svīķes repertuārs) ar dziesmu  “Baltie svētki” priecēja filiāles “Ropaži” iedzīvotāju koris, noslēdzot koncertu ar pašu sacerētiem dzejoļu lasījumiem “Ziema” un “Mirdzošais kristāls”

Skanot dziesmai “Zvaniņš skan” (J.L. Pierpont repertuārs) sagaidīja Ziemassvētku vecīti. Katrs bija Ziemassvētku vecītim sarūpējis pa dzejoļiem, kā arī Ziemassvētku vecītis devās pa filiāles korpusiem, skanot dziesmai “Zvaniņš skan” iepriecinot guļošos filiāles iedzīvotājus.