gintermuiza_sporta_speles_6

2023.gada 6.septembrī VSAC “Zemgale”  četru filiāļu komandas  no filiālēm  “Iecava”, “Jelgava”, “Lielbērze” un “Ziedkalne”  piedalījās VSIA “Slimnīca “Ģintermuiža”  Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas organizētajās  2023.gada sporta spēlē (turpmāk – sporta spēles).

Sporta spēles atklāja VSIA “Slimnīca “Ģintermuiža”  Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītāja Diāna Lukmane un Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu un invaliditātes politikas departamenta direktors Aldis Dūdiņš. Sporta spēļu dalībniekiem veiksmi novēlēja VSAC “Zemgale” direktora vietniece Ineta Jakubone.

Sporta spēlēs kopā piedalījās sešas komandas, četras VSAC “Zemgale” komandas,  VSIA “Slimnīca “Ģintermuiža”  Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas komanda un Jurdaiču sociālās aprūpes nama (Lietuva) komanda.

Sporta spēļu mērķis veicināt veselīgu dzīvesveidu personām ar garīga rakstura traucējumiem, piedaloties dažāda veida fiziskajās aktivitātēs, nodarbojoties ar sportu un pavadot brīvo laiku saturīgi, veidot kopības un piederības sajūtu starp sporta spēļu dalībniekiem un popularizēt sportu kā veselīgu dzīvesveidu.

Sporta spēļu dalībniekiem nācās sacensties atraktīvās un interesantās sacensību disciplīnās, kurās svarīga bija komandas saliedētība un radoša pieeja uzdevumu izpildei:

 • Glāžu ceļamkrāns
 • Ūdensvīrs
 • Zirņu maiss
 • Smago ragavu vilkšana
 • Limbo
 • Zābaka mešana
 • Telts celšana
 • Boccia
 • Dvieļu volejbols
 • Double turnīrs

Kopvērtējumā sporta spēlēs pirmo trīs vietu ieguvēji ir:

 1. vieta Jurdaiču sociālās aprūpes nama (Lietuva) komanda
 2. vieta VSIA “Slimnīca “Ģintermuiža”  Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas komanda
 3. vieta VSAC “Zemgale” filiāles “Iecava” komanda
   

Visi sporta spēļu dalībnieki saņēma veicināšanas balviņas un saldumus. Katrs sporta spēļu dalībnieks par piemiņu no sporta spēlēm saņēma koka putniņu, kas izgatavoti VSIA  “Slimnīca “Ģintermuiža”  Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas kokapstrādes pulciņa nodarbībās.

VSAC “Zemgale” īpaši lepojas un priecājas par iedzīvotāju dalību un  sasniegumiem sporta spēlēs. Katrs pasākums ārpus filiālēm dod iespēju satikt jau iepazītus draugus un izveidot jaunas draudzības saites. Patiess prieks VSAC “Zemgale” komandu dalībniekiem bija satikt VSIA  “Slimnīca “Ģintermuiža”  Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas komandas dalībniekus, kuri šogad iepazīti SeniCup turnīrā Staicelē , un iepazīt jaunus draugus no Jurdaiču sociālās aprūpes nama Lietuvā.