auglu_koku_stadisanas_pasakums

Atklājot pavasara sezonu  biedrība REĀLS PIEDZĪVOJUMS jau  trešo gadu turpina īstenot tradīciju “Apstādi Latviju zaļu ar augļu kokiem. ” Pateicoties biedrības iniciatīvai jauni augļu koki iestādīti Valsts sociālās aprūpes centra “Kurzeme” filiāļu “Veģi” un “Aizvīķi” , sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra “Auce” , un nu jau arī valsts sociālās aprūpes centra  “Zemgale” (turpmāk – VSAC “Zemgale”) filiāļu “Lielbērze” un “Ropaži” teritorijās.

Augļu koku stādīšanas pasākumi ir atklāti, tajos var piedalīties ikviens sabiedrības pārstāvis, kurš vēlas atbalstīt šo augļu koku stādīšanas tradīciju, pavadīt pēcpusdienu dziedot tautā iemīļotas dziesmas, doties kopīgās rotaļās ar sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru iedzīvotājiem ,iesaistoties biedrības REĀLS PIEDZĪVOJUMS aktivitātēs.

2023. gada 3. maijā biedrības REĀLS PIEDZĪVOJUMS komanda, piedaloties Ropažu novada domes priekšsēdētājai Vitai Paulānei , domes priekšsēdētājas 1. vietniekam Aināram Vaičulenam un Ropažu novada jaunsargiem VSAC “Zemgale” filiāles “Ropaži” augļu dārzā, kopā ar filiāles iedzīvotājiem un darbiniekiem iestādīja 10 puspunduru ābeles, 10 upeņu krūmus un 4 jāņogu krūmus. Par augļu koku stādīšanas pasākuma muzikālo priekšnesumu un atraktivitātēm parūpējās Ropažu mūzikas un mākslas skola “Rodenpois” audzēkņi, kā arī mākslinieki : Ramants Jansons, Ainārs Ašaks un “zaķi”

2023.gada 21.aprīlī biedrības REĀLS PIEDZĪVOJUMS komanda VSAC “Zemgale” filiālē “Lielbērze” kopā ar Dobles jaunsargiem, filiāles iedzīvotājiem un darbiniekiem, iestādīja 4 persiku kokus, 4 jāņogu krūmus, 4 upeņu krūmus, 4 bumbieru kokus, 1 ābeli un 1 plūmi. Par pasākuma muzikālo daļu un atraktivitātēm parūpējās mākslinieks Ramants Jansons, kā arī “zaķi’

Abās pasākuma dienās ikviens filiāles iedzīvotājs varēja satikt un samīļot zaķus. Augļu koku stādīšanas pasākumos kopā varēja izdziedāt tautā iemīļotas latviešu dziesmas (R. Paula “Kur teic, zeme tā”, “skaista mana tēvu zeme” u.tml.) Dienas noslēgumā visi pasākuma dalībnieki kopā ar  iedzīvotājiem varēja baudīt gardu, uz ugunskura vārītu zupu. 

Nākamie augļu koku stādīšanas datumi: 12. maijā Bauskas novadā Kurmenē, un 15.maijā Biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns” ” teritorijā.

biedrības REĀLS PIEDZĪVOJUMS sadarbības partneri augļu koku stādīšanas tradīcijā:

maizes ceptuves "Lāči", Kokaudzētavas "Bētras",  "Ezerkauliņi", ‘” Mārupes siltumnīcas” un “Priedes krogs” kolektīvi.

  • Filiāle "Lielbērze"
  • Filiāle "Ropaži"