nac_lidzas_kopbilde

2023. gada 9. maijā Rīgā, VEF Kultūras pilī notika XXVII Integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās” Lielkoncerts. Festivālu organizē sabiedriskā labuma organizācija “Fonds Nāc līdzās!”. Fonds roku rokā kopā ar apvienību “Radošie partneri” organizē un veicina cilvēku ar īpašām vajadzībām kultūras aktivitāšu praktisko pieejamību Latvijā, organizējot koncertus, teātra izrādes, dažādas mākslas darbu izstādes un seminārus. Organizatori ar šīm kultūras aktivitātēm papildina radošo telpu personām ar īpašām vajadzībām.

Festivāla “Nāc līdzās” Lielkoncerts ir aicinājums ikvienam bērnam un jaunietim ar īpašām vajadzībām, kā arī pieaugušajiem ar funkcionāliem traucējumiem, nākt līdzās veselajiem, mājās un ģimenēs dzīvojošajiem, uz skatuves – dziedāt, dejot, spēlēt teātri, runāt dzeju kopā ar citiem bērniem un jauniešiem, lai arī viņi sajustos kā līdzvērtīgi šajā sabiedrībā.

Festivāla Lielkoncertā piedalījās trīs Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” (turpmāk – VSAC “Zemgale”) filiāles “Ziedkalne”, “Lielbērze” un “Iecava” iedzīvotāji.

Lielkoncerta “Nāc līdzās” 1. atlases kārtā uzstājās 38 izvirzītie priekšnesumi, kurus vērtēja žūrija 6. cilvēku sastāvā

Integratīvās mākslas festivāls tika atklāts ar “Nāc līdzās” himnu “Kopā būt” (A. Miltiņa mūzika, D. Neliusa vārdi.)

VSAC “Zemgale” filiāles “Ziedkalne” iedzīvotāji Integratīvās mākslas festivālā “Nāc līdzās” piedalās jau piekto gadu, filiāles “Iecava” un “Lielbērze” iedzīvotāji otro gadu.

Integratīvās mākslas festivālā “Nāc līdzās” ar 16. kārtas numuru un dziesmu “Visu vai neko”( mūzikas autors Artūrs Palkevičš, vārdu autors Guntars Račs) uzstājās VSAC “Zemgale” filiāles “Iecava” iedzīvotāja Marika Naujika. Dalībai festivālā Mariku sagatavoja filiāles “Iecava” mūzikas pulciņa audzinātāja Milita Pīlādze.

Festivāla priekšnesumu pirmo daļu ar 20. kārtas numuru noslēdza VSAC “Zemgale” filiāles "Ziedkalne" deju grupa ar jaunrades deju "Eņģeļa pieskāriens". Filiāles iedzīvotājus dalībai festivālā sagatavoja filiāles “Ziedkalne” deju pulciņa audzinatāja Marita Kozule.

Pēc pusdienas pauzes festivāla priekšnesumu otrajā. daļā ar 1. kārtas numuru uzstājās VSAC "Zemgale" filiāles "Lielbērze" iedzīvotāja Jeļena Soļare , ar istrumentālo skaņdarbu  "Adagio” (Thommaso Albinoci). Dalībai festivālā Jeļenu sagatavoja filiāles “Lielbērze” mūzikas pulciņa audzinātāja Mārīte Belerta.

Līdzi juta un atbalstīja dalībniekus festivālā VSAC “Zemgale” filiāles “Ķīši” 6 iedzīvotāji.

Noslēdzoties dalībnieku priekšesumiem un gaidot žūrijas vērtējumus, festivāla dalībniekiem notika neliela diskotēka uz skatuves, kur dejoja ikviens, gan liels, gan mazs.

Festivāla noslēgumā žūrija izvirzīja 12 priekšnesumus, kuri ieguva laureāta titulu un piedalīsies Ziemassvētku labdarības koncertā “Nāc līdzās”  kurš šogad notiks 8. decembrī, Rēzeknes koncertzālē “Gors”. VSAC “Zemgale” filiāles “Ziedkalne” deju grupa ar jaunrades deju "Eņģeļa pieskāriens" ieguva vienu no laureāta tituliem un uzstāsies Ziemassvētku labdarības koncertā.

Visiem Integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās” dalībniekiem tika pasniegti diplomipar dalībuLielkoncertā.

Sakām lielu paldies visiem dalībniekiem un pedagogiem, kas palīdzēja sagatavoties festivālam!