rigas_maratons_logo

2023.gada 7. maijā 33. reizi notika Rīgas  maratons. Uzņēmums “Rimi Latvia” ir Rīgas maratona atbalstītājs kopš 2008.gada. No 2020.gada Rīgas maratons nes “Rimi Rīgas maratona” vārdu. Maratona mērķis ir mudināt cilvēkus pievērsties veselīgām fiziskām aktivitātēm un iedvesmot Latvijas ģimenes veselīgākam dzīvesveidam. Rimi Rīgas maratonā piedalījās 23 751 dalībnieki no 79 valstīm.
 

Šogad Rimi Rīgas maratonā, pirmo reizi sociālais uzņēmums “Liberated” organizēja sociālu kustību un aicināja piedalīties cilvēkus riteņkrēslos veicot dalību 5 km garā distancē, vai izvēlēties kādu no citām Rimi Rīgas maratona distancēm cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Sociālā uzņēmuma “Liberated” aicinājumā pievienoties Rimi Rīgas maratonam atsaucās 80 personas.

Sociālā uzņēmuma “Liberated” kustībā un dalībai Rimi Rīgas maratonā atsaucās arī Valsts sociālā aprūpes centra “Zemgale”(turpmāk – VSAC “Zemgale”)  filiāles “Ziedkalne” un “Jelgava”

Rimi Rīgas maratonā no VSAC “Zemgale” filiāles “Jelgava” piedalījās divi iedzīvotāji riteņkrēslos, kuriem asistēja filiāles “Jelgava” dārzkopības un labiekārtošanas pulciņa audzinātāja Velga Zīle ar sociālo darbinieci Intu Poriķi. No VSAC “Zemgale” filiāles “Ziedkalne” maratonā piedalījās četri iedzīvotāji, veicot distanci nūjojot. Nūjošana ir saudzīgs fizisko aktivitāšu veids, piemērots visiem neatkarīgi no dzimuma, vecuma un fiziskās sagatavotības un viegli apgūstams. Lai par dalību maratonā paliktu tikai vislabākās atmiņas, laicīgi tam gatavojās. Treniņa procesā tika veiktas garas distances un dažādi pamatvingrinājumi, lai ķermenis tiktu fiziski sagatavots.

Iedzīvotājiem sagatavoties  maratonampalīdzēja sagatavoties filiāles “Ziedkalne” sporta pulciņa audzinātāja Sanita Ozola.

 VSAC “Zemgale” lepojas ar sportiskajiem filiāļu iedzīvotājiem un aktīvajiem darbiniekiem!

  • Filiāle "Jelgava"
  • Filiāle "Ziedkalne"