4_maijs_valka_svetku_dekorācijas

Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” (turpmāk – VSAC “Zemgale”) filiālēs un administrācijā,gatavojoties Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienai un Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, tika noformētas iekštelpas un izveidotas dekorācijas Latvijas karoga krāsās.

2023. gada 4. maijā astoņās VSAC “Zemgale” filiālēs par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai filiāļu iedzīvotāji  svinēja “Baltā galdauta svētkus”, Filiālē “Lielbērze” 4. maija pasākums tika atklāts ar svētku koncertu, kurā Dace Jaunzeme klavierspēles pavadījumā dziedāja latviešu dziesmas. Pēc koncerta filiāles iedzīvotājus sagaidīja uzklāts svētku galds un diskotēka.

Filiāle “Valka”, gaidot 4. maija svētkus, organizēja radošo nodarbību, kurā veidoja latviešu aizsardzības zīmes medaljonus no māla. Svētku dienā katrs iedzīvotājs savu medaljonu iekāra aktu zāles dekorācijā. 4. maija pasākums tika atklāts ar patriotisku latviešu dziesmu klausīšanos. Pasākuma laikā tika izspēlēta latviešu vecvārdu minēšanas viktorīna. Dienas noslēgumā iedzīvotāji baudīja pašceptu ābolkūku un vienojās tautasdziesmu dziedājumā kopā ar filiāles darbiniekiem.

Filiālē “Ziedkalne” svētku pasākums tika atklāts ar nelielu uzvedumu  “Ieskats 1990 gada 4. maija vēsturē”. Pēc svētku uzveduma filiāles iedzīvotāji piedalījās konkursā “Ko tu zini par Latviju?”, kur katrs iedzīvotājs varēja parādīt savu talantu dzejas, aktiermākslā un citos priekšnesumos

Filiālēs “Ķīši” un “Jelgava” pavasarīgā noskaņā filiāles pagalma teritorijā par godu svētkiem, filiāles iedzīvotājiem tika uzklāts svētku galds, kurā tika sarūpētas dažādas zāļu un augļu tējas izvēles, kā arī saldas uzkodas : medusmaize un pašu gatavots ievārījums kopā ar maizīti. Pavadot laiku pie svētku galda, visi filiāles iedzīvotāji dalījās zināšanās par Latvijas vēsturi.

Filiālēs “Iecava” un “Ropaži” filiāļu iedzīvotāji skatījās televīzijas pārraides Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītos pasākumus un koncertus. Pēcpusdienā pie svētku galda un filiāles korpusos tika baudīts kliņģeris.

 

  • Filiāle Iecava"
  • Filiāle "Lielbērze"
  • Filiāle "Ķīši"
  • Filiāle "Valka"
  • Filiāle "Rūja"
  • Filiāle "Jelgava"
  • Filiāle "Ziedkalne"