1

5.aprīlī visā Latvijā norisinājās starptautiskā “Ēnu diena” un Valsts sociālās aprūpes centrs “Zemgale”piedalījās pirmo gadu, piesakot vairāk nekā 16 dažādu profesiju pārstāvjus, ilgstošā sociālā pakalpojuma darba veicējiem : sociālais darbinieks, sociālais rehabilitētājs, sociālais aprūpētājs, veselības sektora vadītājs, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītājs, fizioterapeits, interešu pulciņa audzinātājs, kultūras pasākumu organizētājs, kā arī vadības līmeņa profesijas filiālēs un centra administrācijā.

Valsts sociālās aprūpes centrs “Zemgale” “Ēnu dienā” uzņēma 8 skolēnus.

 • Filiālē “Jelgava” bija vislielākais interesentu skaits, kuri vēroja un izzināja fizioterapeita , sociālā rehabilitētāja un veselības sektora vadītāja- ārsta palīga profesiju.
   
 • Filiālē “Ziedkalne” tika ēnota radošo prasmju un floristikas pulciņa audzinātāja,
   
 • Filiālē “Ķīši” ēnoja sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītāju.

Dienas beigās jaunieši deva atgriezenisko saiti par aizvadīto ēnu dienu, gūtajiem iespaidiem un kā tiek nodrošināts ilgstošās sociālās aprūpes pakalpojums valsts institūcijā, un cik svarīga ir konkrētā speciālista loma darbā ar personām.

Jauniešu atsauksmes par Ēnu dienas norisi:
 

 • Ļoti patika fizioterapeita profesija, tika interesanti pastāstīts par profesiju, kā arī parādīts, kā notiek sianse. Man bija ļoti informatīvi un noderīgi iejusties fizioterapeita klienta ādā. Es uzzināju ar kādiem paņēmieniem fizioterapeits nosaka un palīdz cilvēkiem uzlabot kustības un koordinācijas prasmes.
   
 • Bija interesanti iepazīties un novērot kā cilvēki ar īpašām vajadzībām saņem pakalpojumu, kā viņi ikdienā dzīvo, kāda izskatās viņu ikdienas programma, kā arī uzzināju kādas funkcijas jāīsteno personālam, lai iedzīvotāji justos labi.
   
 • Iepazinu kādu pakalpojumu sniedz valsts aprūpes centrs, un novēroju kā filiāles “Ķīši” iedzīvotāji gatavojas Lieldienu ieskandināšanas pasākumam, un SeniCup futbola turnīram. Pēc Ēnu dienas man izmainījās priekšstats gan par centra darbību, gan darbiniekiem, gan filiālē dzīvojošo cilvēku ikdienu.